Czy warto byc konsultantem

konsultanci zarządzania są zwykle zatrudniony przez organizacje w celu poprawy ich rentowności i efektywności. Oczekuje się, że konsultanci w celu zidentyfikowania problemów (i ich rozwiązania), a czasem pomagają w usprawnianiu pewnych procedur, aby pomóc ich pracodawcy zaoszczędzić trochę pieniędzy z ich pracy z dnia na dzień. Alternatywnie, ich rola może być szeroko zdefiniowane i mogą obejmować reorganizacji międzynarodowej korporacji lub udzielanie porad ekspertów w zakresie tworzenia nowych miejsc pracy oraz wyeliminowanie niektórych.

Oczekuje się, że konsultanci zarządzania, które należy spełnić w celu analityków przodują w tej dziedzinie. Ponadto muszą one być tactful komunikatory i wielkie słuchaczy. Muszą być w stanie myśleć na nogach i muszą mieć tę moc przekonywania, aby ludzie się zmienić, jeśli jest to potrzebne.

W zależności od projektów, które są przeładunku, konsultanci mogą odwiedzić stronę swoich pracodawców na co dzień, aby mogli poczuć w jaki sposób obiekt jest prowadzony i tak będą stać się bardziej zaznajomieni z istniejącymi procesami. Oni być może również poprosił, aby porozmawiać z osobami zarządzającymi i ich podwładnych, aby uzyskać jasny obraz tego problemu lub obszarów możliwości.

Nie ma żadnych szczególnych wymagań akademickich dla osób aspirujących do konsultantów zarządzania. Jednak prawie wszyscy pracodawcy mają skłonność do zatrudniania tych ludzi, którzy mają co najmniej wykształcenie w zakresie matematyki, biznesu, informatyki, ekonomii i logiki. Wolą również te osoby, które zostały już udokumentowane doświadczenie w tej dziedzinie i którzy uczestniczyli liczne odpowiednie szkolenia. Oczywiście, organizacje te nie będą godzić się na coś mniej, jak chcieliby, aby uzyskać wielką wartość dla swoich pieniędzy.

Nawiasem mówiąc, chcesz dodać program coachingu dla Twojej firmy? Jeśli tak, to pobrać mój nowy bezpłatne szkolenia tutaj: trenerską programu szkolenia

Sean Mize jest autorem Każdy może autokaru przewodnik uruchomieniem własnego programu coachingu szybko.

Artykuł napisany przez:

Post Your Comment Here

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *